2SC4915-Y(TE85L,F)
TOSHIBA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67908199
Date Code:09+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 4 V |
| Frequency | 550 MHz |
| hFE Min | 100 |
| Introduction Date | 2009-09-21 |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Collector Current | 20 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 100 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Transition Frequency | 260 MHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,427
MOQ:3,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.256 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.255 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.254 | |
| 300,000 - | $0.254 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



