0453012.MR
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67906804
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 12 A |
| Depth | 2.69 mm |
| Fuse Current | 12 A |
| Height | 2.6924 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 4.9 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (AC) | 65 V |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Width | 2.69 mm |
| Working Voltage | 65 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:2,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.138 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.136 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.135 | |
| 200,000 - 999,999 | $0.135 | |
| 1,000,000 - | $0.135 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



