LQW15AN3N3G8ZD
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64543044
Date Code:2019
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQW15 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Inductance | 3.3 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 14GHz |
| Q @ Freq | 30 @ 250MHz |
| DC Resistance (DCR) | 30mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.024"W(1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,966
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.256 | |
| 50 - 99 | $0.254 | |
| 100 - 299 | $0.188 | |
| 300 - 499 | $0.144 | |
| 500 - 999 | $0.135 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.129 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.124 | |
| 5,000 - | $0.123 | |



