LQW15AN56NG00D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64543027
Date Code:2019
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQW15 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 200mA |
| Inductance | 56 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.8GHz |
| Q @ Freq | 25 @ 200MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.17Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,613
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.579 | |
| 50 - 99 | $0.407 | |
| 100 - 299 | $0.341 | |
| 300 - 499 | $0.298 | |
| 500 - 999 | $0.289 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.282 | |
| 4,000 - 9,999 | $0.277 | |
| 10,000 - | $0.276 | |




