LQG15HZ9N1J02D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64543026
Date Code:2019
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG15HZ_02 |
| Type | Laminated |
| Inductance | 9.1 nH |
| Frequency - Self Resonant | 3.4GHz |
| DC Resistance (DCR) | 260 mOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Applications | Automotive |
| Automotive | Yes |
| Size / Dimension | 1.0x0.5mm |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,957
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 299 | $0.056 | |
| 300 - 499 | $0.049 | |
| 500 - 999 | $0.04 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.033 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.028 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.028 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.027 | |
| 30,000 - | $0.027 | |



