2004-1204
WAGO
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Color | Blue |
| Current Rating | 32 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 6.2 mm |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Cage Clamp |
| Voltage Rating | 800 V |
| Width | 6.2 mm |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9
MOQ:9
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 9 - 89 | $24.776 | |
| 90 - 449 | $24.714 | |
| 450 - 899 | $24.341 | |
| 900 - 4,499 | $24.267 | |
| 4,500 - 8,999 | $24.217 | |
| 9,000 - 17,999 | $24.183 | |
| 18,000 - | $24.156 | |
| - | - | |



