RSHN-2003
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, EN, UL |
| Current | 3 A |
| Current Rating | 3 A |
| DC Resistance (DCR) | 350 mΩ |
| Frequency | 60 Hz |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Flanges |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Weight | 190.000007 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $92.878 | |
| 30 - 149 | $92.412 | |
| 150 - 299 | $92.133 | |
| 300 - 1,499 | $91.813 | |
| 1,500 - 2,999 | $91.574 | |
| 3,000 - 5,999 | $91.387 | |
| 6,000 - 11,999 | $91.294 | |
| 12,000 - | $91.201 | |



