A16-12DG
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 15 mA |
| Forward Current | 15 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lens Color | Green |
| Mount | Panel |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Unknown |
| Voltage Rating | 12 V |
| Voltage Rating (AC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12
MOQ:10
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 10 - 99 | $24.203 | |
| 100 - 499 | $23.83 | |
| 500 - 999 | $23.756 | |
| 1,000 - 4,999 | $23.70 | |
| 5,000 - 9,999 | $23.672 | |
| 10,000 - | $23.645 | |
| - | - | |
| - | - | |



