PL11
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 10 A |
| Height | 20.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , PCB , Panel |
| Number of Contacts | 11 |
| Number of Pins | 11 |
| Number of Positions | 11 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | 3PDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 51 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:6
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 6 - 59 | $37.164 | |
| 60 - 299 | $36.791 | |
| 300 - 599 | $36.418 | |
| 600 - 2,999 | $36.344 | |
| 3,000 - 5,999 | $36.288 | |
| 6,000 - | $36.251 | |
| - | - | |
| - | - | |



