PYF08S
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL, VDE |
| Color | Grey |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 28.2 mm |
| Height | 85 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Poles | 2 |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination | Screwless |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 23.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2
MOQ:2
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2 - 19 | $111.491 | |
| 20 - 99 | $110.559 | |
| 100 - 199 | $110.093 | |
| 200 - 999 | $109.814 | |
| 1,000 - 1,999 | $109.494 | |
| 2,000 - 3,999 | $109.255 | |
| 4,000 - 7,999 | $109.068 | |
| 8,000 - | $108.882 | |



