P3G-08
OMRON
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 45 mm |
| Height | 17 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Chassis Mount , Panel |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Voltage Rating (DC) | 240 V |
| Width | 45 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8
MOQ:6
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 6 - 59 | $40.249 | |
| 60 - 299 | $39.876 | |
| 300 - 599 | $39.503 | |
| 600 - 2,999 | $39.429 | |
| 3,000 - 5,999 | $39.373 | |
| 6,000 - | $39.326 | |
| - | - | |
| - | - | |




