H7EC-NV-B
OMRON
Documents
Product Specifications
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Depth | 48.5 mm |
| Direction | Up |
| Display Type | LCD |
| Height | 37 mm |
| Housing Color | Black |
| Lead Free | Contains Lead |
| Logic Function | Counter |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Flush , Panel |
| Number Of Characters Per Row | 8 |
| Output Type | Digital |
| Power Consumption | 300 mW |
| Ratings | IP66 |
| Reset | External, Front Panel |
| Termination | Screw |
| Voltage | 3 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:2
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2 - 19 | $207.392 | |
| 20 - 99 | $206.46 | |
| 100 - 199 | $205.994 | |
| 200 - 999 | $205.715 | |
| 1,000 - 1,999 | $205.395 | |
| 2,000 - 3,999 | $205.156 | |
| 4,000 - 7,999 | $204.876 | |
| 8,000 - | $204.652 | |




