H3CA-8 AC200/220/240
OMRON
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Accuracy | 0.3 % |
| Coil Voltage (AC) | 200.22024 MV |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Depth | 48 mm |
| Display Type | LCD |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Flush , Panel |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 10 |
| Operating Supply Voltage | 240 V |
| Relay Type | Integrated |
| Termination | Plug |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Weight | 110 g |
| Width | 48 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $297.889 | |
| 10 - 49 | $295.094 | |
| 50 - 99 | $294.162 | |
| 100 - 499 | $293.696 | |
| 500 - 999 | $293.23 | |
| 1,000 - 1,999 | $292.857 | |
| 2,000 - | $292.41 | |
| - | - | |



