0467003.NR
LITTELFUSE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:PH
CoreStaff Part Number:st64490334
Date Code:2015
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition | Thin Film |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 810 µm |
| Fuse Current | 3 A |
| Height | 304.8 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 225.1 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 17 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 32 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Working Voltage | 32 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,068
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $1.066 | |
| 50 - 99 | $0.799 | |
| 100 - 299 | $0.738 | |
| 300 - 499 | $0.698 | |
| 500 - 999 | $0.689 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.683 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.68 | |
| 4,000 - | $0.679 | |




