GRM31B5C2J681JW01L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64490229
Date Code:2013
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 680 pF |
| Voltage - Rated | 630 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.049" (1.25mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,406
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.438 | |
| 50 - 99 | $0.407 | |
| 100 - 299 | $0.343 | |
| 300 - 499 | $0.30 | |
| 500 - 999 | $0.291 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.285 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.28 | |
| 5,000 - | $0.28 | |



