SKQYPAE010
ALPS ALPINE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64490137
Date Code:N/A
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 500 mΩ |
| Current Rating | 50 mA |
| Depth | 3.7 mm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.57 N |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,997
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.466 | |
| 50 - 99 | $0.395 | |
| 100 - 299 | $0.336 | |
| 300 - 499 | $0.298 | |
| 500 - 999 | $0.29 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.284 | |
| 4,000 - 9,999 | $0.28 | |
| 10,000 - | $0.279 | |




