CSTCR5M00G55-R0
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64486338
Date Code:2011
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Quartz crystal units/Crystal oscillators Quartz crystal units |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | CERALOCK® CSTCR |
| Type | セラミック |
| Frequency | 5 MHz |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60Ohms |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 80°C |
| Applications | Consumer/Industrial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 4.5x2.0mm |
| Size / Dimension | L0.177" x W0.079" (4.50mm x 2.00mm) |
| Height | 0.047" (1.19mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,550
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 19 | $1.073 | |
| 20 - 49 | $0.448 | |
| 50 - 99 | $0.271 | |
| 100 - 299 | $0.212 | |
| 300 - 499 | $0.173 | |
| 500 - 999 | $0.165 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.159 | |
| 4,000 - | $0.155 | |



