CCF1N1TTE
KOA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st64486289
Date Code:2016
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 2.5 mm |
| Height | 2.7 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 90.4 mΩ |
| Schedule B | 8536100040|8536100040, 8536100040|8536100040|8536100040|8536100040|8536100040 |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 60 V |
| Width | 2.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 269
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $1.604 | |
| 10 - 49 | $1.423 | |
| 50 - 99 | $0.896 | |
| 100 - 299 | $0.83 | |
| 300 - 499 | $0.786 | |
| 500 - 999 | $0.777 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.77 | |
| 2,000 - | $0.767 | |



