0603N101J500CT
WALSIN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st64479165
Date Code:2019
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | WALSIN |
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13,847
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.009 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.006 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.006 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.005 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.005 | |
| 30,000 - 39,999 | $0.005 | |
| 40,000 - | $0.004 | |
| - | - | |




