UUX1A221MNL1GS
NICHICON

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466931
Date Code:08
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.19 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Leakage Current | 33 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 173 mA |
| Ripple Current (AC) | 173 mA |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 365
MOQ:150
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 150 - 1,499 | $0.617 | |
| 1,500 - 7,499 | $0.598 | |
| 7,500 - 14,999 | $0.591 | |
| 15,000 - 74,999 | $0.585 | |
| 75,000 - 149,999 | $0.584 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.581 | |
| 300,000 - | $0.58 | |
| - | - | |



