NMK2405SAC
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466477
Date Code:17
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards DC/DC converters |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | NMK (2W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 400mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 2 W |
| Efficiency | 84% |
| Product Overview | DC DC CONVERTER 5V 2W |
| Operating Temperature Range | -40°C~85°C |
| Applications | ITE(商用) |
| Mounting Type | スルーホール |
| Size / Dimension | 長さ0.77インチ x 幅0.30インチ x 高さ0.40インチ(19.7mm x 7.7mm x 10.2mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 19
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $33.752 | |
| 30 - 149 | $33.285 | |
| 150 - 299 | $33.005 | |
| 300 - 1,499 | $32.444 | |
| 1,500 - 2,999 | $32.071 | |
| 3,000 - 5,999 | $31.996 | |
| 6,000 - 11,999 | $31.94 | |
| 12,000 - | $31.903 | |



