MDP16011K00GE04
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466328
Date Code:16
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DIP |
| Circuit Type | Bussed |
| Depth | 6.35 mm |
| Height | 3.937 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 15 |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Elements | 15 |
| Number of Pins | 16 |
| Number of Resistors | 15 |
| Number of Terminals | 16 |
| Power Per Element | 125 mW |
| Power Rating | 1.92 W |
| Resistance | 1 kΩ |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Termination | Radial |
| Thickness | 7.87 mm |
| Tolerance | 2 % |
| Voltage Rating | 200 V |
| Width | 7.87 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 21
MOQ:7
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 7 - 69 | $13.554 | |
| 70 - 349 | $13.314 | |
| 350 - 699 | $12.941 | |
| 700 - 3,499 | $12.866 | |
| 3,500 - 6,999 | $12.834 | |
| 7,000 - 13,999 | $12.81 | |
| 14,000 - 27,999 | $12.782 | |
| 28,000 - | $12.762 | |



