MAX7219CNG+
MAXIM

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466301
Date Code:14
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Display drivers |
| Manufacturer | MAXIM |
| Display Type | LED |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 330 mA |
| Interface | Serial 4-Wire |
| Digits or Characters | 8 Digits |
| Configuration | 7-Segment+DP |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | DIP 24pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $30.853 | |
| 30 - 149 | $30.386 | |
| 150 - 299 | $30.106 | |
| 300 - 1,499 | $29.546 | |
| 1,500 - 2,999 | $29.172 | |
| 3,000 - 5,999 | $29.098 | |
| 6,000 - 11,999 | $29.042 | |
| 12,000 - | $29.004 | |




