LTC3882EUJ-1#TRPBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466245
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | QFN |
| Clock Sync | Yes |
| Interface | I2C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Duty Cycle | 87.5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Output Phases | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 40 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | PWM |
| Packaging | Tape & Reel |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 108
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $36.65 | |
| 30 - 149 | $36.183 | |
| 150 - 299 | $35.903 | |
| 300 - 1,499 | $35.343 | |
| 1,500 - 2,999 | $34.969 | |
| 3,000 - 5,999 | $34.895 | |
| 6,000 - 11,999 | $34.839 | |
| 12,000 - | $34.801 | |



