LQH5BPN100MT0L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466235
Date Code:22
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH5 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.6A |
| Current - Saturation (Isat) | 2A |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 25MHz |
| DC Resistance (DCR) | 106mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197"L x 0.197"W(5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 62
MOQ:62
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 62 - 619 | $1.493 | |
| 620 - 3,099 | $1.459 | |
| 3,100 - 6,199 | $1.422 | |
| 6,200 - 30,999 | $1.414 | |
| 31,000 - 61,999 | $1.412 | |
| 62,000 - 123,999 | $1.409 | |
| 124,000 - 247,999 | $1.405 | |
| 248,000 - | $1.403 | |




