GRM32ER60J227ME05L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466078
Date Code:20
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 220 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:50
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 50 - 499 | $1.851 | |
| 500 - 2,499 | $1.795 | |
| 2,500 - 4,999 | $1.758 | |
| 5,000 - 24,999 | $1.75 | |
| 25,000 - 49,999 | $1.745 | |
| 50,000 - 99,999 | $1.741 | |
| 100,000 - | $1.739 | |
| - | - | |




