GRM32EC70J107ME15K
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466074
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 100 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,994
MOQ:150
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 150 - 1,499 | $0.617 | |
| 1,500 - 7,499 | $0.598 | |
| 7,500 - 14,999 | $0.591 | |
| 15,000 - 74,999 | $0.585 | |
| 75,000 - 149,999 | $0.584 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.581 | |
| 300,000 - | $0.58 | |
| - | - | |



