GRM31CC80J476KE18L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466069
Date Code:18
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 47 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 795
MOQ:60
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 60 - 599 | $1.543 | |
| 600 - 2,999 | $1.505 | |
| 3,000 - 5,999 | $1.468 | |
| 6,000 - 29,999 | $1.461 | |
| 30,000 - 59,999 | $1.459 | |
| 60,000 - 119,999 | $1.455 | |
| 120,000 - 239,999 | $1.451 | |
| 240,000 - | $1.449 | |



