GRM21BC71C106KE11L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466065
Date Code:20
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 285
MOQ:285
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 285 - 2,849 | $0.326 | |
| 2,850 - 14,249 | $0.325 | |
| 14,250 - 28,499 | $0.317 | |
| 28,500 - 142,499 | $0.311 | |
| 142,500 - 284,999 | $0.308 | |
| 285,000 - 569,999 | $0.307 | |
| 570,000 - 1,139,999 | $0.306 | |
| 1,140,000 - | $0.306 | |




