GRM188R61A106KE69D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466064
Date Code:21
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,995
MOQ:1,154
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,154 - 11,539 | $0.08 | |
| 11,540 - 57,699 | $0.077 | |
| 57,700 - 115,399 | $0.076 | |
| 115,400 - 576,999 | $0.076 | |
| 577,000 - | $0.075 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




