GRM155R61H474KE11D
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466062
Date Code:21
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,450
MOQ:2,143
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,143 - 21,429 | $0.043 | |
| 21,430 - 107,149 | $0.042 | |
| 107,150 - 214,299 | $0.041 | |
| 214,300 - 1,071,499 | $0.041 | |
| 1,071,500 - 2,142,999 | $0.041 | |
| 2,143,000 - 4,285,999 | $0.041 | |
| 4,286,000 - | $0.041 | |
| - | - | |




