GCM31CR70J226KE23L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466056
Date Code:18
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 22 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:215
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 215 - 2,149 | $0.432 | |
| 2,150 - 10,749 | $0.425 | |
| 10,750 - 21,499 | $0.417 | |
| 21,500 - 107,499 | $0.412 | |
| 107,500 - 214,999 | $0.409 | |
| 215,000 - 429,999 | $0.407 | |
| 430,000 - 859,999 | $0.406 | |
| 860,000 - | $0.406 | |




