GCJ32EC71H106KA01L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466048
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCJ |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 989
MOQ:69
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 69 - 689 | $1.357 | |
| 690 - 3,449 | $1.331 | |
| 3,450 - 6,899 | $1.294 | |
| 6,900 - 34,499 | $1.287 | |
| 34,500 - 68,999 | $1.284 | |
| 69,000 - 137,999 | $1.281 | |
| 138,000 - 275,999 | $1.277 | |
| 276,000 - | $1.276 | |



