GCD21BR72A104KA01L
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64466044
Date Code:20
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCD |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:750
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 750 - 7,499 | $0.124 | |
| 7,500 - 37,499 | $0.122 | |
| 37,500 - 74,999 | $0.117 | |
| 75,000 - 374,999 | $0.117 | |
| 375,000 - 749,999 | $0.117 | |
| 750,000 - 1,499,999 | $0.116 | |
| 1,500,000 - | $0.116 | |
| - | - | |



