DFE252012PD-4R7M=P2
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64465868
Date Code:21
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE252012PD |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.4A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.9A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2520 |
| Size / Dimension | 0.098"L x 0.079"W(2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 230
MOQ:125
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 125 - 1,249 | $0.741 | |
| 1,250 - 6,249 | $0.714 | |
| 6,250 - 12,499 | $0.707 | |
| 12,500 - 62,499 | $0.701 | |
| 62,500 - 124,999 | $0.70 | |
| 125,000 - 249,999 | $0.697 | |
| 250,000 - | $0.696 | |
| - | - | |



