DE2B3SA151KA3BY02F
MURATA

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64465864
Date Code:18
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DE2 |
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage - Rated | 400VAC |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | B |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.236"Dia(6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 820
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $0.37 | |
| 2,500 - 12,499 | $0.367 | |
| 12,500 - 24,999 | $0.359 | |
| 25,000 - 124,999 | $0.353 | |
| 125,000 - 249,999 | $0.35 | |
| 250,000 - 499,999 | $0.349 | |
| 500,000 - 999,999 | $0.348 | |
| 1,000,000 - | $0.348 | |




