282834-2
TE CONNECTIVITY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64465511
Date Code:18
Documents
Product Specifications
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 10 A |
| Height | 10.3 mm |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 150 V |
| Orientation | Horizontal |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Voltage Rating | 150 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7
MOQ:7
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 7 - 69 | $13.224 | |
| 70 - 349 | $12.984 | |
| 350 - 699 | $12.61 | |
| 700 - 3,499 | $12.535 | |
| 3,500 - 6,999 | $12.503 | |
| 7,000 - 13,999 | $12.479 | |
| 14,000 - 27,999 | $12.451 | |
| 28,000 - | $12.431 | |




