GRM033R60G105MEA2D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st64312313
Date Code:2017+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 19,724
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 999 | $0.017 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.012 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.008 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.007 | |
| 10,000 - 19,999 | $0.007 | |
| 20,000 - 29,999 | $0.007 | |
| 30,000 - 39,999 | $0.006 | |
| 40,000 - | $0.006 | |



