RK73G1ETTP1001D
KOA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64224140
Date Code:2011
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0402 |
| Composition | Thick Film |
| Height | 350 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 100 mW |
| Resistance | 1 kΩ |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Tolerance | 0.5 % |
| Voltage Rating | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 7,583
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 299 | $0.067 | |
| 300 - 499 | $0.054 | |
| 500 - 999 | $0.045 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.039 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.034 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.033 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.033 | |
| 30,000 - | $0.032 | |




