NLV32T-151J-PF
TDK
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64224132
Date Code:2006
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | NLV-PF |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 65mA |
| Inductance | 150 µH |
| Inductance Frequency - Test | 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz |
| DC Resistance (DCR) | 15Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,963
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.351 | |
| 50 - 99 | $0.299 | |
| 100 - 299 | $0.233 | |
| 300 - 499 | $0.189 | |
| 500 - 999 | $0.18 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.174 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.169 | |
| 5,000 - | $0.168 | |



