FCUL0624-H-R22M=P3
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64148148
Date Code:2021
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | FCUL0624 |
| Type | Wirewound |
| Current - Saturation (Isat) | 23A |
| Inductance | 220 nH |
| DC Resistance (DCR) | 1.498 mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Size / Dimension | 7.3x6.6mm |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Material - Core | Metal Alloy |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 813
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $5.13 | |
| 10 - 49 | $1.334 | |
| 50 - 99 | $0.853 | |
| 100 - 299 | $0.793 | |
| 300 - 499 | $0.753 | |
| 500 - 999 | $0.745 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.739 | |
| 2,000 - | $0.736 | |



