NFM31HK223R1H3L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st64144010
Date Code:2022
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 22 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 1.3 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,475
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 19 | $2.814 | |
| 20 - 49 | $0.704 | |
| 50 - 99 | $0.523 | |
| 100 - 299 | $0.462 | |
| 300 - 499 | $0.422 | |
| 500 - 999 | $0.414 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.408 | |
| 4,000 - | $0.404 | |



