EMK212F225ZG-T
TAIYO YUDEN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64142234
Date Code:2020
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Capacitance | 2.2 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Temperature Coefficient | Y5V(F) |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 123,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.201 | |
| 50 - 99 | $0.184 | |
| 100 - 299 | $0.128 | |
| 300 - 499 | $0.09 | |
| 500 - 999 | $0.083 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.077 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.073 | |
| 5,000 - | $0.073 | |



