GRM32DF51H106ZA01L
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st64142223
Date Code:2023
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Temperature Coefficient | Y5V(F) |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 217,767
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $7.572 | |
| 5 - 9 | $3.827 | |
| 10 - 29 | $3.266 | |
| 30 - 49 | $2.891 | |
| 50 - 99 | $2.817 | |
| 100 - 199 | $2.76 | |
| 200 - 299 | $2.732 | |
| 300 - | $2.723 | |



