R1EX24016ATAS0I#U0
RENESAS
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64142190
Date Code:2021+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Access Time | 100 ns |
| Case/Package | TSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Clock Rate | 400 kHz |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Height | 1.1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 16 kB |
| Memory Type | CMOS |
| Min Input Voltage | 1.8 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 39,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $1.063 | |
| 50 - 99 | $0.806 | |
| 100 - 299 | $0.741 | |
| 300 - 499 | $0.697 | |
| 500 - 999 | $0.688 | |
| 1,000 - 1,999 | $0.682 | |
| 2,000 - 3,999 | $0.678 | |
| 4,000 - | $0.677 | |



