UMK212F105ZG-T
TAIYO YUDEN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:CN
CoreStaff Part Number:st64142185
Date Code:2020+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Temperature Coefficient | Y5V(F) |
| Operating Temperature Range | -30°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 42,083
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 99 | $0.097 | |
| 100 - 299 | $0.091 | |
| 300 - 499 | $0.053 | |
| 500 - 999 | $0.046 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.04 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.036 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.036 | |
| 10,000 - | $0.035 | |



