GRM2162C1H100JZ01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64142078
Date Code:2018
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 10 pF |
| Case/Package | 0805 |
| Depth | 1.25 mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Thickness | 600 µm |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18,810
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 19 | $0.621 | |
| 20 - 49 | $0.502 | |
| 50 - 99 | $0.334 | |
| 100 - 299 | $0.278 | |
| 300 - 499 | $0.24 | |
| 500 - 999 | $0.233 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.227 | |
| 4,000 - | $0.223 | |



