LBC2518T220M
TAIYO YUDEN
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st64142013
Date Code:2019
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | LB, C Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 250mA |
| Inductance | 22 µH |
| Inductance Frequency - Test | 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz |
| DC Resistance (DCR) | 770mOhms |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1007(2518メートル法) |
| Size / Dimension | 0.098"長 x 0.071"W(2.50mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 49 | $0.301 | |
| 50 - 99 | $0.22 | |
| 100 - 299 | $0.164 | |
| 300 - 499 | $0.126 | |
| 500 - 999 | $0.119 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.113 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.109 | |
| 5,000 - | $0.109 | |



