BDJ0700HFV-TR
ROHM
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62380276
Date Code:1102
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT-665 |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Current Rating | 12 µA |
| Height | 600 µm |
| Introduction Date | 2009-08-24 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Output Current | 5 mA |
| Max Output Voltage | 1.321 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Min Output Voltage | 1.279 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Min Supply Voltage (DC) | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 7.5 µA |
| Number of Pins | 5 |
| Number of Terminals | 5 |
| Operating Supply Current | 7.5 µA |
| Output Current | 1.2 mA |
| Output Type | ANALOG |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Switching Temperature | 70 °C |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



