BD26503GUL-E2
ROHM
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
Packing Type:cut tape
CoreStaff Part Number:st62380054
Date Code:1606
Documents
Product Specifications
| Interface | I2C, SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 30 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 17 |
| Number of Pins | 48 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Output Voltage | 5.5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




